Четвртак, 04 18th

Чланци

Избори за чланове савјета мјесних заједница на подручју општине Лопаре - Април 2017

Обавјештавају се становници општине Лопаре да ће се у априли 2017. године одржати избори за чланове савјета мјесних заједница на подручју општине Лопаре, а на основу одлуке Скупштине општине Лопаре, број: 01/1-022-1-3/17 од 10.02.2017. године.

Избори ће се одржати дана:

02.04.2017. године (недеља) у Мјесним заједницама: Лопаре, Коњиковићи, Козјак, Лабуцка, Мачковац, Пипери, Пирковци, Тобут, Вакуф, Вукосавци, Јабланица и Брусница.

09.04.2017. године (недеља) у Мјесним заједницама: Прибој, Пељаве, Подгора, Завршје и Липовице.

23.04.2017. године (недеља) у Мјесним заједницама: Корај, Бобетино Брдо, Кореташи, Милино Село, Миросавци, Мртвица, Пукиш и Пушковац.

Сви заинтересовани за учешће на изборима могу преузети образце за кандидовање са сајта или лично у просторијама Изборне комисије општине Лопаре.

Изборна комисија ће изборе за чланове Савјета спровести у складу са одредбама Изборног закона Републике Српске, Закона о локалној самоуправи, закона о равноправнсоти полова Босне и Херцеговине, статута општине Лопаре, упутства о организовању и спровођењу избора за чланове савјета мјесних заједница и Одлуке о мјесним заједницама на подручју општине Лопаре.

Кандидате за чланове Савјета могу предложити:

- најмање 30 грађана који имају пребивалиште на подручју мјесне заједнице а мјесна заједница има до 1000 регистрованих бирача,
- најмање 50 грађана који имају пребивалиште на подручју мјесне заједнице а мјесна заједница има од 1000 до 5000 регистрованих бирача,
- Удружења грађана која дјелују на подручју општине Лопаре,
- Политичке странке које на подручју општине Лопаре имају општински одбор или други вид организовања.

Предложени кандидат мора да на дан расписивања избора испуњава сљедеће услове:

- Да има пребивалиште на подручју мјесне заједнице за чији се Савјет кандидује,
- Да је уписан у Централни бирачки списак

Чланове савјета бирају бирачи уписани у централни бирачки списак који на дан расписивања избора имају пребивалиште на подручју мјесне заједнице.

Ви сте овде: Почетна