Четвртак, 03 28th

На основу члана 2.2. став (1) и члана 2.3. Изборног закона БиХ приликом достављања приједлога дужни сте обезбиједити да кандидат за члана бирачког одбора испуњава следеће услове:

1. Кандидат мора бити лице са правом гласа,
2. За члана бирачког одбора не може бити предложен кандидат:
- Који се не може кандидовати у смислу одредби 1.6 и 1.7 Изборног закона БиХ
- Који је члан највишег извршно-политичког органа политичке странке или коалиције (предсједник, потпредсједник, генерални секретар или члан извршног органа или главног одбора)
- Који је носилац изабраног мандата или је члан извршног органа власти
- Који је кандидат за изборе за било који степен власти
- Којем је изречена санкција за радњу која представља тежу повреду изборних закона или прописа за коју је лично одговорно у последње четири (4) године, рачунајући од дана правоснажности одлуке.
3. Кандидат треба да има пребивалиште у општини за коју се именује бирачки одбор, по могућности да је уписан у извод из Централног бирачког списка за бирачко мјесто за које се именује.
4. Кандидат треба да има најмање завршену средњу школу, односно 3,4 или 5 степен стручне спреме.

Приједлоге доставити у просторију Изборне комисије општине Лопаре (1 спрат, соба бр.1) од 08,00 до 16,00 часова сваким радним даном, или поштом на адресу: Општина Лопаре, Изборна комисија, Цара Душана 143, 75240 Лопаре.

Ви сте овде: Почетна Сједнице комисије 2018 Документи Захтјев за достављање приједлога кандидата за чланове бирачких одбора за Локалне изборе 2020. године